Politiskā partija "Reģionu alianse "

Programma


1. Leonārija Gudakovska

2. Tālis Bergmanis

3. Ērika Klauberga

4. Oskars Ozols

5. Evija Dravniece

6. Kaspars Ševčuks

7. Solvita Zvirgzdiņa

8. Ilmārs Petkēvičs

9. Brigita Pētersone

10. Ģirts Vilkaušs

11. Gints Birkenšteins

12. Andis Bērziņš

13. Jeļena Šnikvalde

14. Viesturs Rosickis

15. Hendriks Besikirskis

16. Iveta Grunte

17. Viesturs Vīndedzis

18. Andris Aleksīns




Politiskā partija "Reģionu alianse "

Priekšvēlēšanu programma


Kopā mēs varam
Mūsu pamatvērtība – cilvēks. Mēs, deputātu kandidāti, pirmajā vietā izvirzām cilvēku un viņa intereses. Šobrīd neizvirzam skaļus lozungus, bet mēs piedāvājam zināšanas, prasmes un iemaņas, aktīvi iesaistīties  sabiedriskos  un valstiskos procesos, lai sekmētu Kandavas novada iedzīvotāju labklājību, kā arī esam gatavi turpināt iesāktos un uzsākt jaunus darbus, projektus novada attīstībai.
Mūsu mērķis - sekmēt Kandavas novada attīstību, saglabājot to, kā ekonomiski patstāvīgu reģionu, kurā cilvēks varētu dzīvot atbilstoši savām vajadzībām un interesēm.
Īstenot attīstības stratēģiju kopējās reģiona attīstības koncepcijas ietvaros, būt atvērtiem sadarbībai ar visiem novada iedzīvotājiem, citām pašvaldībām, uzņēmējiem, valsts institūcijām, nevalstiskām organizācijām un visiem interesentiem. 
Tāpat kā visas valsts, arī Kandavas novada attīstības priekšnosacījums ir izglītots cilvēks, veselīga un pārtikusi ģimene.
Turpināt un paplašināt sadarbību Kandavas novadam ar citiem sadarbības partneriem Latvijā un citām valstīm.
Mēs, sev izvirzām nākotnes plānus – šādās prioritātēs:
Izglītībā, kultūrā un sportā
Atbalstīt vispār cilvēcisko garīgo vērtību saglabāšanu, garantējot iedzīvotājiem iespējas izglītoties visa mūža garumā, izvirzot izglītību kā prioritāti, vienlaicīgi novirzot finanšu līdzekļus izglītības iestāžu sakārtošanai, kā arī kultūras un sporta darbības veicināšanai.
Saglabāt pamatizglītības apguvi novada pagasta centros un iespēju iegūt vienādi kvalitatīvu pamatizglītību neatkarīgi no izglītojamo dzīvesvietas un viņu etniskās, sociālās un reliģiskās piederības.
Veicināt profesionālās ievirzes izglītības pieejamību (māksla, mūzika, sports), visā novadā dzīvojošiem bērniem un jauniešiem.
Veicināt  mūžizglītības un tālākizglītības pieejamību Kandavas novada iedzīvotājiem, atbilstoši darba tirgus pieprasījumam.
Atbalstīt  nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju izveidoto biedrību aktivitātes, sniedzot palīdzību to realizācijā.
Saglabāt vietējās kultūras tradīcijas, veicināt sabiedrības līdzdalību tajās.
Sociālā darbā
Nodrošināt sociālās garantijas un pabalstus Latvijas Republikā spēkā esošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā Kandavas novadā.
Paplašināt pamatvajadzībām nepieciešamos sociālos pakalpojumus, tai skaitā rehabilitācijas un mājas aprūpes pakalpojumus.
Radīt efektīvu, stabilu atbalstu programmu ģimenēm, kuras nonākušas krīzes situācijā.
Turpināt attīstīt dienas centra pieejamību Kandavas novada iedzīvotājiem, uzlabojot tā materiālo bāzi, piesaistot līdzekļus.
Atbalstīt ambulatorās rehabilitācijas attīstību Kandavas novadā, veicinot ciešāku veselības un sociālās aprūpes speciālistu sadarbību pacientu interesēs.
Lauksaimniecībā un uzņēmējdarbībā
Piesaistīt Eiropas Savienības, dažādu fondu un programmu līdzekļu apguvi lauksaimniecībā, uzņēmējdarbībā, lauku vides sakārtošanā un tūrisma tālākai attīstībai novadā un Kandavas novada ceļu, ielu un ūdenssaimniecības uzturēšanā.
Turpināt lauksaimnieku un uzņēmēju informēšanu un konsultēšanu par to attīstību veicinošiem pasākumiem.
Veicināt uzņēmēju savstarpējo sadarbību, aktivizēt dialogu starp Kandavas novada domi un vietējiem uzņēmējiem, pieaicinot novada attīstības programmas izstrādē, koncepcijas un citu stratēģiski svarīgu dokumentu izskatīšanā. Veicināt lēmumu pieņemšanu, kas sekmētu novada ekonomisko attīstību un uzņēmējdarbības aktivitātes.
Sekmēt novada uzņēmēju līdzdalību novada tēla veidošanas pasākumos.
Izmantot iespējas, ko dod atrašanās dabas parka „Abavas ieleja” teritorijā, tādejādi palielinot tūristu un atpūtnieku piesaisti Kandavas novadam. 
Strādāt, lai meža apsaimniekošanā tiktu ievērots sabiedrības ekonomisko, ekoloģisko un sociālo interešu līdzsvars.