Politiskā partija "Alternative"

Programma


1. ILZE GROLMUSA

2. ANTONS VOLĀNS

3. EDGARS SERMAIS

4. JURIS ELSTS

5. ELITA ORNICĀNE

6. IVARS ZVĪDRIŅŠ

7. ILGA MOROZOVA

8. DZINTARS MOROZOVS

9. EDGARS NOVIKS

10. KRISTĪNE KOZULE

11. OLESJA GORDEIKO

12. INGA STAFECKA

13. ARTŪRS ZĪRA




Politiskā partija "Alternative"

Priekšvēlēšanu programma


Politiskās partijas “ALTERNATIVE”
2013.gada 1.jūnija Pašvaldību vēlēšanu
Priekšvēlēšanu  programma 
Viļānu novadā
Pamatprincipi.
Godīgums, profesionālisms, atklātība, partijas programmas realizācija, pielietojot alternatīvas mērķu sasniegšanas metodes, ievērojot labas pārvaldības principu, maksimāli samazinot birokrātiju. Pašvaldības struktūru darba organizēšana, izmantojot labāko pieredzi un pielāgot to visu iedzīvotāju vajadzībām, tajā skaitā organizēt pieejamākus pašvaldības sniegtos pakalpojumus iedzīvotājiem ārpus darba laika un brīvdienās. Atbildība par lēmumu izpildi.
Komunālā saimniecība.
Maksimāli saglabāt esošo komunālo saimniecību struktūru. Principiāli atrisināt jautājumu par ēku siltināšanas projektu realizāciju, piesaistot naudas līdzekļus un iedzīvotājus, realizējot projektus ar ES struktūrfondu piesaisti, tādā veidā uzlabojot iedzīvotājiem dzīves kvalitāti daudzdzīvokļu mājās. Veikt pasākumus ūdens kvalitātes uzlabošanai. Pēc iespējas risināt jautājumus siltumenerģijas ražošanas izmaksu samazināšanai, iesaistot iedzīvotājus kurināmā sagatavošanai apkures sezonām.
Kultūra.
                Organizēt kultūras pasākumus nozīmīgākos svētkos bez maksas, tāda veidā padarot šos pasākumus pieejamus visiem novada iedzīvotājiem. Organizēt kultūras pasākumu apmeklēšanu no citiem pagastiem, izmantojot bezmaksas pašvaldības transportu. Saglabāt un attīstīt vietējos izdevumus un kultūrvēsturiskās tradīcijas. Risināt jautājumu par vietējās televīzijas atjaunošanu. 
Sports un veselīgs dzīves veids.
Sportu un veselības jautājumus risināt kopīgi, akcentu liekot uz veselības uzlabošanas un saglabāšanas problēmām. Katrā novada pagastā teritorijā organizēt sporta un veselības grupas, kas varētu aptvert pēc iespējas lielāku bērnu un jauniešu skaitu, nodrošinot viņiem veselību veicinošu laika pavadīšanu. Sporta skolas ietvaros organizēt veselības uzlabošanas grupas bērniem, jauniešiem, pieaugušiem, piesaistot gan sporta speciālistus, gan medicīnas darbiniekus veselīga dzīves veida veicināšanai. Nodrošināt pašvaldības transportu baseina apmeklēšanai Rēzeknē, paredzot arī līdzekļus apmeklējumu apmaksai. Ar sporta, veselības, medicīnas darbinieku palīdzību izglītības iestādēs organizēt bērniem veselīga dzīves veida apmācību, iesaistot izglītojamos vingrošanas nodarbībās pirms nodarbībām un to laikā.
Ģimene un dzimstība.
            Veicināt ģimenes lomu, paplašinot dzimtsarakstu nodaļas darbību, kas organizēs pasākumus bērnu un laulību svinīgai reģistrācijai, kā arī dažādus citus pasākumus laulībā dzīvojošām ģimenēm. Pašvaldībai - sniegt atbalstu jaunām ģimenēm, nodrošinot tās ar dzīvojamo platību un citiem atvieglojumiem, kā arī organizēt ģimeņu kultūras un porta pasākumus. Maksimāli atbalstīt audžuģimeņu veidošanos un attīstību novada teritorijā, tādējādi samazinot to bērnu skaitu, kas atrodas ārpusģimenes aprūpē. 

Ekonomiskā attīstība.
Atbalstīt pasākumu lauksaimniecības attīstībai lauku teritorijās. Atbalstīt mazo un vidējo lauksaimnieku produkcijas realizāciju, piedāvājot to realizēt ikmēneša gadatirgos bez tirdzniecības vietas samaksas. Izveidot vietējo uzņēmēju un lauku saimniecību vadītāju padomi, kura būtu par atbalstītāju, konsultantu un projektu realizācijas organizētāju, piesaistot banku un Eiropas savienības struktūrfondu finanses vietējās uzņēmējdarbības attīstībai. Valsts un pašvaldības iepirkumos izmantot pozitīvo pieredzi un likuma noteiktajās robežās vispirms piesaistīt vietējos uzņēmējus, lai nodrošinātu ar darbu Viļānu novada iedzīvotājus. Plānot un nodrošināt efektīvu pašvaldības ceļu uzturēšanu.
Izglītība.
Nepieļaut pirmskolas izglītības iestāžu, skolu un arodvidusskolas tālāku likvidāciju. Veikt pasākumus mācību līdzekļu un grāmatu iegādes nodrošināšanai no valsts, piesaistot arī pašvaldības līdzekļus.
Sabiedriskā kārtība un tīrība.
Izstrādāt un pieņemt suņu un kaķu turēšanas noteikumus, nosakot konkrētas vietas un kārtību to pastaigu organizēšanai un turēšanai, kā arī atbildību par šo noteikumu neievērošanu. Noteikt kārtību zemes uzturēšanai, nosakot atbildību par zemes neapsaimniekošanu. Veikt pasākumus būvju graustu nojaukšanai un teritorijas sakopšanai. 
Sociālā nodrošināšana un veselība.
Maksimāli atbalstīt novada teritorijā praktizējošus ārstus un it sevišķi vidējo medicīnisko personālu. Risināt jautājumu kaut vai par daļēju izdevumu kompensāciju medicīniskajam personālam, kas rodas samaksājot par kvalifikācijas celšanas obligātajiem kursiem.