Partija "Vienoti Latvijai"

Programma


1. Ivars Miķelsons

2. Andris Dombrovskis

3. Viktors Abramovs

4. Silvija Smeltere

5. Rudīte Petrovica-Zariņa

6. Jānis Dreimanis

7. Māris Belorags

8. Dāvis Ivanovs

9. Jānis Karavaičuks

10. Liene Ankrava

11. Jānis Melnups

12. Uldis Lapsa

13. Edgars Lācis

14. Andrejs Pļaviņš

15. Ivars Janovskis




Partija "Vienoti Latvijai"

Priekšvēlēšanu programma


Partijas „Vienoti Latvijai” priekšvēlēšanu programma
Madonas novada domes vēlēšanām.

Mēs iestājamies par sabiedrību, kura savu dažādību izmanto izaugsmei un cilvēki viens otru ciena, par politiku, kas saliedē un vieno cilvēkus. 
Pagasti un novads ir jāvada profesionāļiem, kuri zina savu darbu.  Deputātiem jādomā par iedzīvotājiem un kopā ar profesionāļiem jāievieš pārdomāti risinājumi. 
Jā - risinājumiem, nē - strīdiem. Madonas novadā jāveido pārdomāta visu pagastu un pilsētas ilgtermiņa attīstības programma. Mēs esam par pārdomātu rīcību darbos sabiedrības labā. Novadam nepieciešama skaidru mērķu uzstādīšana un turēšanās pie plāna - izvērtēta un plānota attīstība, kas definē soļus desmitgadē uz priekšu.
Partnerus vērtēsim pēc to piedāvātajām idejām un risinājumiem, ne pēc piederības pozīcijai vai opozīcijai. Mēs politiku nedalām labējā, kreisā, centriskā vai vēl kādā citā - būtiski ir risinājumi un rezultāts.
Mūsu mērķis - pēc iespējas plašāka iedzīvotāju interešu pārstāvniecība. Lai ietekmētu politiku, nav jāpieder partijai, profesionālisms ir svarīgāks par partejisko piederību. Politiskā ideoloģija ir vakardiena.

Budžets. 
Novada budžeta sadale jāveic proporcionāli pagastu un pilsētas iedzīvotāju un pašvaldības iestāžu skaitam. Pilsētas un pagastu pārvalžu vadītājiem katru mēnesi jāziņo deputātiem par budžeta izlietojumu, atbilstoši pašvaldības apstiprinātai īstermiņa un ilgtermiņa attīstības programmai. 
Racionāli jāapsaimnieko pašvaldības nekustamie īpašumi, atsakoties no zaudējumus nesošajiem un pilnveidojot infrastruktūras nodrošināšnai nepieciešamos, kā arī ienākumus gūstošos. 
Komunālā saimniecība. 
Jāpiedāvā iedzīvotājiem pilnvērtīgi un vispusīgi komunālie pakalpojumi. Nepieciešamās infrastruktūras izveidē un atjaunošanā jāizmanto Eiropas Savienības struktūrfondi. Jānodrošina, lai komunālo pakalpojumu tarifi netiek paaugstināti uz sistemātisko nemaksātāju rēķina, panākot tiesisku risinājumu parādu atgūšanai. Jāsniedz palīdzība sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem, piešķirot pabalstus komunālo maksājumu segšanai. Nodrošināt komunālo pakalpojumu, tādu kā ūdens, kanalizācija un apkure, uzskaiti un apmaksu pēc faktiski patērētā daudzuma, uzstādot skaitītājus.
Novada teritorijā esošās pašvaldības ielas un ceļus budžeta ietvaros uzturēt labā kārtībā un ziemas periodā iztīrīt līdz katrai viensētai. 
Sociālā palīdzība un veselības aprūpe.
Ar sociālo pabalstu un citām palīdzības formām jāsniedz atbalsts iedzīvotājiem, kuriem tas reāli nepieciešams, izskaužot “profesionālos pabalstu saņēmējus”.
Atbalstīt ģimenes ārsta darbība katrā pagastā, kā arī zobārstniecības un citu medicīnisko pakalpojumu pieejamība ne tikai Madonā, bet arī pagastos.
Izveidot sociālos centrus veco ļaužu, maznodrošināto un cilvēku ar īpašām vajadzībām ikdienas atbalstam. 
Izglītība.
Jānodrošina pamatskolu un pirmskolas izglītības iestāžu saglabāšana katrā pagastā. Lai optimāli organizētu darbu un samazinātu uzturēšanas izdevumus, nepieciešamības gadījumā, izskatīt iespēju iestādes apvienot vienā ēkā.
Madonas novadā esošā profesionālā vidusskola jāizveido par spēcīgu izglītības iestādi ar atsevišķām filiālēm novada pagastos un Madonā, kas piedāvātu plašu, pieprasītu, jaunu izglītības programmu klāstu, ar iespēju novada jauniešiem iegūt profesiju tuvāk mājām, kā arī ieinteresēt citu novadu jauniešus profesijas apguvē.
Kultūra un sports.
Jāparedz lielāks finsējums no novada budžeta kultūras un sporta pasākumu organizēšanai pagastos, lai piedāvātu iedzīvotājiem saturīgus pasākumus brīvā laika pavadīšanai, saprotot, ka kvalitatīvu pasākumu organizēšanu nevar nodrošināt ar pašfinansējumu. 
Uzņēmējdarbība. 
Atbalstīt uzņēmējdarbību ne tikai izskatot iespēju samazināt uzņēmumu nekustamā īpašuma nodokli, bet meklēt risinājumus uzņēmējdarbībai nepieciešamās infrastruktūras – ceļu, komunikāciju pieslēgumu, labiekārtotu teritoriju izveidei un dzīvokļu celtniecībai, šādi nodrošinot iedzīvotājiem iespēju dzīvot un strādāt novadā. Izveidot atbalsta programmu vietējiem uzņēmumiem ar mērķi radīt jaunas darba vietas novada iedzīvotājiem.